Sukces uczniów klasy III TI

„ w kodowaniu” aplikacji  internetowych .

Zespół uczniów Ciompała Szymon – lider zespołu, Polikarski Bartłomiej oraz Sieradzki DSC 0870 280Sebastian pod opieką nauczyciela przedmiotów zawodowych Romana Smolis,   wzięli udział w konkursie „Razem do zawodu” , organizowanym przez Regionalną Izbę Gospodarczą Pomorza, zdobywając III miejsce w Województwie Pomorskim.

Konkurs organizowany był w ramach projektu  „Programy motywacyjne dla uczniów pomorskich szkół zawodowych”. Uczniowie i ich projekt był prezentowany w zawodzie odpowiadającym branży kluczowej ICT i elektronika. Branży, która w tym roku była w szczególności promowana. Uczniowie zaprezentowali swoją aplikacjęIMG 1239 280 internetową  „Books exchange” , której zadaniem jest ułatwienie wymiany książek między użytkownikami aplikacji na całym świecie. Zastosowali szereg innowacyjnych rozwiązań, nowoczesnych narzędzi, wykazując się przy tym dużą wiedzą, pracowitością  i pomysłowością.  

W wyniku eliminacji na podstawie przesłanych kart projektów wyłoniono  zespoły, którym 19.03.2018 r.  umożliwiono prezentację swoich projektów przed komisją. Prezentacja projektów miała miejsce w Gdańsku w Liceum Ogólnokształcącym Conradinum. Trzeba przyznać, że poziom prezentowanych prac był bardzo wysoki.

Komisja składała się z przedstawicieli pracodawców, przedstawiciela szkoły wyższej z branży ICT elektronika (Politechnika Gdańska), przedstawiciela Regionalnej Izby Gospodarczej Pomorza oraz przedstawiciela Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego.

Komisja wyłoniła siedem zespołów nominowanych do nagród i wyróżnień. Ogłoszenie wyników miało DSC 0903 280miejsce 28.03.2018 r.  podczas uroczystej Gali Finałowej w Pomorskim Parku Naukowo- Technologicznym w Gdyni.

Nominowane zespoły do nagrody:

  1. Projekt „Books exchange” - Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Czarnem.
  2. Projekt „Movers” – Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Przodkowo.
  3. Projekt „Usłysz to!” – Zespół Szkół Technicznych Kartuzy.
  4. Projekt „ Neon Shift” – Gra zręcznościowa – Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr. 3 Malbork.
  5. Projekt „Mikroprocesorowe sterowanie żurawiem dźwigowym z wykorzystaniem łączności bezprzewodowej – Zespół Szkół Chłodniczych i Elektronicznych Gdynia.
  6. Projekt „ Wykorzystanie strumienia światła do sterowania pojazdu samochodowego Zespół Szkół Chłodniczych i Elektronicznych Gdynia.
  7. Projekt „Platforma samojedna ze sterowaniem zdalnym lub automatycznym – Zespół Szkół Mechanicznych i Logistycznych  Słupsk.

DSC 0955 540

Projekt „Books exchange” – Zespołu  Szkół Ponadgimnazjalnych w tej edycji konkursu zajął III miejsce w Województwie Pomorskim. Uczniowie już myślą o poprawieniu wyniku w roku przyszłym.


 Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów

 

 


Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Czarnem

Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.

Copyright © 2012-2017. All Rights Reserved.

progecad.pl

Korzystamy z programu progeCAD Professional