INFORMACJA DLA RODZICA LUB OPIEKUNA O ZAŁOŻENIU KONTA W MICROSOFT OFFICE 365

Szanowni Państwo, w Zespole Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Pawła II w Czarnem wdrożyliśmy pakiet Office 365 firmy Microsoft dla edukacji do celów zdalnego nauczania.

Prosimy o Państwa zgodę na utworzenie kont dla Państwa dziecka i zarządzanie tymi kontami. Pakiet narzędzi firmy Microsoft, ułatwiają pracę w szkole i są używane przez kilkadziesiąt milionów uczniów
i nauczycieli na całym świecie. Uczniowie Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Pawła II
w Czarnem będą korzystać ze swoich kont do wykonywania zadań szkolnych, korzystania z konta UONET+ (dziennik elektroniczny), komunikowania się z nauczycielami i nauki umiejętności potrzebnych do uczestniczenia w społeczności internetowej XXI wieku.
W naszej szkole uczniowie mogą korzystać z następujących usług firmy Microsoft: 

  • OneDrive
  • Outlook
  • SharePoint
  • Teams Office 365
  • konto pocztowe

 Jakie dane osobowe gromadzi Microsoft?

W ramach tworzenia konta ucznia, Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Czarnem może udostępniać firmie Microsoft niektóre dane osobowe tego ucznia, na przykład jego imię i nazwisko, adres e-mail i hasło. Ponadto Microsoft gromadzi informacje związane z używaniem usług przez uczniów.

Obejmuje to m.in.: 

informacje o urządzeniu, takie jak model, wersja systemu operacyjnego, unikatowy identyfikator oraz informacje o sieci komórkowej, w tym numer telefonu;

 informacje z dziennika, w tym szczegóły używania usług, informacje o zdarzeniach związanych z urządzeniem oraz adres IP użytkownika; 

informacje o lokalizacji gromadzone różnymi metodami, w tym przy użyciu adresów IP, urządzeń GPS i innych czujników;  unikatowe dane aplikacji, takie jak numer wersji aplikacji;

 pliki cookie i dane podobnych technologii, które są używane do gromadzenia i przechowywania informacji o przeglądarce lub urządzeniu, takich jak preferowany język i inne ustawienia.

Co mam zrobić, jeśli nadal mam pytania lub chcę dowiedzieć się więcej?

W przypadku pytań związanych z prawami rodziców lub używaniem przez nas kont Office 365 należy skontaktować się z Dyrektorem Szkoły.

Więcej informacji na temat tego, jak Microsoft gromadzi, wykorzystuje i ujawnia dane osobowe w celu świadczenia usług można znaleźć w  https://privacy.microsoft.com/plpl/privacystatement.


Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Czarnem

Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.

Copyright © 2012-2017. All Rights Reserved.

progecad.pl

Korzystamy z programu progeCAD Professional