Czcionka:

A+A-

Kontrast:

MIĘDZYNARODOWY PROJEKT EDUKACYJNY''Z KULTURĄ MI DO TWARZY''

 Nasza szkoła bierze udział w Międzynarodowym Projekcie Edukacyjnym „Z kulturą mi do twarzy”. Głównym celem projektu jest wprowadzenie uczniów w świat wartości oraz promowanie kultury w szerokim zakresie. Patronat honorowy objęło Ministerstwo Edukacji i Nauki. Koordynatorem w naszej szkole jest pani Anna Rogulska.

 

 

 

 

 

 

 

 

WYCIECZKA NA ZAMEK KRZYŻACKI W CZŁUCHOWIE
Młodzież z naszej szkoły przekonała się, jak bardzo wyjątkowe jest to miejsce. Zwiedzanie zamku rozpoczęło się od obejrzenia filmu, w którym pokazano, jak zmieniał się on na przestrzeni wieków. Piętro niżej uczniowie obejrzeli kolekcję uzbrojenia z okresu XVI- XIX w. Następnie uczniowie mieli możliwość obejrzenia zamkowego dziedzińca oraz wieży, która zachowała się, jako jedyna w oryginale. Można na nią wjechać windą, wejść schodami lub zachowaną z dawnych czasów wąską klatką schodową. Uczniowie wybrali ten ostatni sposób, gdyż chcieli poczuć atmosferę tamtych czasów. Niesamowite wrażenie na zwiedzających zrobiły widoki roztaczające się z tarasu widokowego wieży. Widać stamtąd całe miasto oraz otaczające je jeziora i lasy.
Zadanie zrealizowane w ramach Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego „Z kulturą mi do twarzy”.
Opiekun p. Emilia Marcinowska.

 

Grupa uczniów wybrała się do Regionalnego Muzeum w Człuchowie  gdzie mogła podziwiać kilka wystaw, ponieważ znajdują się tam tzw. wystawy stałe: Wystawa Badania archeologiczne na człuchowskim wzgórzu zamkowym, Wystawa Pradzieje Ziemi Człuchowskiej, Kultura materialna ziemi człuchowskiej, Sztuka i rzemiosło artystyczne XV-XX w., Z dziejów miasta i regionów oraz wystawy czasowe: Zamki państwa krzyżackiego w Prusach i Broń palna z kolekcji Zenona Misiaka. Największą uwagą uczniów cieszyła się wystawa „SZTUKA I RZEMIOSŁO ARTYSTYCZNE XV-XX w. KULTURA MATERIALNA ZIEMI CZŁUCHOWSKIEJ”. Do najcenniejszych eksponatów należy m.in. gotycka rzeźba Św. Małgorzaty pochodząca z kościoła filialnego w Słupi, przypuszczalnie stanowiąca część ołtarza szafkowego Czterech Dziewic. Niezwykle interesujacym obiektem jest również alzacka szafa, fornirowana i bogato intarsjowana z 1676 roku. Kto jeszcze nie był to zachęcamy na interesującą i bogatą ofertę Muzeum Regionalnego w Człuchowie, a namiastkę tego jak tam jest można obejrzeć na załączonym filmiku.
Zadanie realizowane w ramach Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego „Z kulturą mi do twarzy”.
Opiekun p. Emilia Marcinowska.
 
DWUDNIOWE WARSZTATY MALARSKIE 
Uczniowie technikum reklamy wraz z opiekunem p. Emilią Marcinowską wzięli udział w dwudniowych warsztatach malarskich akwarelowych. Były one prowadzone przez pana Mirosława Megera, lokalnego artystę, absolwenta Szkoły Sztuk Pięknych w Bydgoszczy, członka Związku Artystów Plastyków Rzeczpospolitej w Koszalinie. Pan Mirosław „krok po kroku” tłumaczył zasady malowania akwarelą. Młodzież dzięki nabytej wiedzy pod okiem profesjonalisty stworzyła prawdziwe dzieła sztuki. Prace można podziwiać w Pomorska Biblioteka Pedagogiczna w Słupsku, Filia w Człuchowie, która był organizatorem tego przedsięwzięcia. Uczniowie na zakończenie podziękowali i wręczyli kwiaty panu Mirosławowi Meger oraz pani Hani
Borzyszkowskiej, dzięki której zostały zorganizowane warsztaty. Dziękujemy pięknie za uwolnienie ekspresji twórczej 
 
 
WARSZTATY GRAFIKI UŻYKOWEJ
Monotypia w wykonaniu uczniów klasy II TIR
Monotypia to artystyczna technika graficzna, należąca do druku płaskiego, wyróżniająca się tym, że pozwala na uzyskanie tylko jednej odbitki. Opiekun p. Lidia Andrusieczko.
 

 

Data dodania: 2022-10-15 18:49:03
Data edycji: 2022-10-17 20:03:32
Ilość wyświetleń: 323

Kalendarz

Klasy

Przejdź na stronę swojej klasy zobacz najnowsze wpisy i bądź na bieżąco!
Więcej informacji

„TWOJA PRZYSZŁOŚĆ Z NASZĄ SZKOŁĄ”

Cytat
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook