Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Reset
Reset

MIĘDZYNARODOWY PROJEKT EDUKACYJNY''Z KULTURĄ MI DO TWARZY''

 Nasza szkoła bierze udział w Międzynarodowym Projekcie Edukacyjnym „Z kulturą mi do twarzy”. Głównym celem projektu jest wprowadzenie uczniów w świat wartości oraz promowanie kultury w szerokim zakresie. Patronat honorowy objęło Ministerstwo Edukacji i Nauki. Koordynatorem w naszej szkole jest pani Anna Rogulska.

 

 

 

 

 

 

 

 

WYCIECZKA NA ZAMEK KRZYŻACKI W CZŁUCHOWIE
Młodzież z naszej szkoły przekonała się, jak bardzo wyjątkowe jest to miejsce. Zwiedzanie zamku rozpoczęło się od obejrzenia filmu, w którym pokazano, jak zmieniał się on na przestrzeni wieków. Piętro niżej uczniowie obejrzeli kolekcję uzbrojenia z okresu XVI- XIX w. Następnie uczniowie mieli możliwość obejrzenia zamkowego dziedzińca oraz wieży, która zachowała się, jako jedyna w oryginale. Można na nią wjechać windą, wejść schodami lub zachowaną z dawnych czasów wąską klatką schodową. Uczniowie wybrali ten ostatni sposób, gdyż chcieli poczuć atmosferę tamtych czasów. Niesamowite wrażenie na zwiedzających zrobiły widoki roztaczające się z tarasu widokowego wieży. Widać stamtąd całe miasto oraz otaczające je jeziora i lasy.
Zadanie zrealizowane w ramach Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego „Z kulturą mi do twarzy”.
Opiekun p. Emilia Marcinowska.

 

Grupa uczniów wybrała się do Regionalnego Muzeum w Człuchowie  gdzie mogła podziwiać kilka wystaw, ponieważ znajdują się tam tzw. wystawy stałe: Wystawa Badania archeologiczne na człuchowskim wzgórzu zamkowym, Wystawa Pradzieje Ziemi Człuchowskiej, Kultura materialna ziemi człuchowskiej, Sztuka i rzemiosło artystyczne XV-XX w., Z dziejów miasta i regionów oraz wystawy czasowe: Zamki państwa krzyżackiego w Prusach i Broń palna z kolekcji Zenona Misiaka. Największą uwagą uczniów cieszyła się wystawa „SZTUKA I RZEMIOSŁO ARTYSTYCZNE XV-XX w. KULTURA MATERIALNA ZIEMI CZŁUCHOWSKIEJ”. Do najcenniejszych eksponatów należy m.in. gotycka rzeźba Św. Małgorzaty pochodząca z kościoła filialnego w Słupi, przypuszczalnie stanowiąca część ołtarza szafkowego Czterech Dziewic. Niezwykle interesujacym obiektem jest również alzacka szafa, fornirowana i bogato intarsjowana z 1676 roku. Kto jeszcze nie był to zachęcamy na interesującą i bogatą ofertę Muzeum Regionalnego w Człuchowie, a namiastkę tego jak tam jest można obejrzeć na załączonym filmiku.
Zadanie realizowane w ramach Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego „Z kulturą mi do twarzy”.
Opiekun p. Emilia Marcinowska.
 
DWUDNIOWE WARSZTATY MALARSKIE 
Uczniowie technikum reklamy wraz z opiekunem p. Emilią Marcinowską wzięli udział w dwudniowych warsztatach malarskich akwarelowych. Były one prowadzone przez pana Mirosława Megera, lokalnego artystę, absolwenta Szkoły Sztuk Pięknych w Bydgoszczy, członka Związku Artystów Plastyków Rzeczpospolitej w Koszalinie. Pan Mirosław „krok po kroku” tłumaczył zasady malowania akwarelą. Młodzież dzięki nabytej wiedzy pod okiem profesjonalisty stworzyła prawdziwe dzieła sztuki. Prace można podziwiać w Pomorska Biblioteka Pedagogiczna w Słupsku, Filia w Człuchowie, która był organizatorem tego przedsięwzięcia. Uczniowie na zakończenie podziękowali i wręczyli kwiaty panu Mirosławowi Meger oraz pani Hani
Borzyszkowskiej, dzięki której zostały zorganizowane warsztaty. Dziękujemy pięknie za uwolnienie ekspresji twórczej 
 
 
WARSZTATY GRAFIKI UŻYKOWEJ
Monotypia w wykonaniu uczniów klasy II TIR
Monotypia to artystyczna technika graficzna, należąca do druku płaskiego, wyróżniająca się tym, że pozwala na uzyskanie tylko jednej odbitki. Opiekun p. Lidia Andrusieczko.
 

 

Data dodania: 2022-10-15 18:49:03
Data edycji: 2022-10-17 20:03:32
Ilość wyświetleń: 802

Kalendarz

Klasy

Przejdź na stronę swojej klasy zobacz najnowsze wpisy i bądź na bieżąco!
Więcej informacji

„TWOJA PRZYSZŁOŚĆ Z NASZĄ SZKOŁĄ”

Cytat
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook
Biuletynu Informacji Publicznej