Czcionka:

A+A-

Kontrast:

''POLSKIE SERCE PĘKŁO .KATYŃ 1940''

''POLSKIE SERCE PĘKŁO .KATYŃ 1940''
W styczniu 2022 roku rozpoczęła się III edycja konkursu „Polskie serce pękło. Katyń 1940”. Przewodniczącym Komitetu Honorowego konkursu był Prezydent Andrzej Duda.
Celem konkursu było propagowanie prawdy na temat Zbrodni Katyńskiej , ale również oddanie należnego hołdu zamordowanym. Był on skierowany do młodzieży ze szkół ponadpodstawowych oraz studentów studiów stacjonarnych i niestacjonarnych. W konkursie wzięła udział uczennica klasy 3 LO Zuzanna Adamiec . Jako pracę konkursową napisała ona piosenkę poświęconą tym tragicznym wydarzeniom pt. „ Jak trudno ”.
W ramach podziękowań za zaangażowanie i pamięć o ofiarach radzieckiej zbrodni otrzymała ona pisemne podziękowanie od Pani Marszałek Sejmu Elżbiety Witek.
 
W konkursie „POLSKIE SERCE PĘKŁO. KATYŃ 1940” wzięła również udział uczennica klasy 1 TIR Barbara Lechowska, która narysowała projekt medalu (awers i rewers). Basi praca jest świadectwem pamięci o Katyńskiej Zbrodni oraz niesie nadzieję, że prawda nie zostanie zapomniana. Otrzymała podziękowanie od Pani Marszałek Elżbiety Witek.
Serdecznie gratulujemy!
Data dodania: 2022-05-29 18:52:04
Data edycji: 2022-05-29 18:55:19
Ilość wyświetleń: 299

Kalendarz

Klasy

Przejdź na stronę swojej klasy zobacz najnowsze wpisy i bądź na bieżąco!
Więcej informacji

„TWOJA PRZYSZŁOŚĆ Z NASZĄ SZKOŁĄ”

Cytat
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook