Czcionka:

A+A-

Kontrast:

KONTA W MICROSOFT OFFICE 365

INFORMACJA DLA RODZICA LUB OPIEKUNA O ZAŁOŻENIU KONTA W MICROSOFT OFFICE 365

 

Szanowni Państwo, w Zespole Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Pawła II w Czarnem wdrożyliśmy pakiet Office 365 firmy Microsoft dla edukacji do celów zdalnego nauczania.

Prosimy o Państwa zgodę na utworzenie kont dla Państwa dziecka i zarządzanie tymi kontami. Pakiet narzędzi firmy Microsoft, ułatwiają pracę w szkole i są używane przez kilkadziesiąt milionów uczniów i nauczycieli na całym świecie. Uczniowie Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Pawła II w Czarnem będą korzystać ze swoich kont do wykonywania zadań szkolnych, korzystania z konta UONET+ (dziennik elektroniczny), komunikowania się z nauczycielami i nauki umiejętności potrzebnych do uczestniczenia w społeczności internetowej XXI wieku.

 

W naszej szkole uczniowie mogą korzystać z następujących usług firmy Microsoft: 

  • OneDrive
  • Outlook
  • SharePoint
  • Teams Office 365
  • konto pocztowe

 

Jakie dane osobowe gromadzi Microsoft?

 

W ramach tworzenia konta ucznia, Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Czarnem może udostępniać firmie Microsoft niektóre dane osobowe tego ucznia, na przykład jego imię i nazwisko, adres e-mail i hasło. Ponadto Microsoft gromadzi informacje związane z używaniem usług przez uczniów.

Obejmuje to m.in.: 

  • informacje o urządzeniu, takie jak model, wersja systemu operacyjnego, unikatowy identyfikator oraz informacje o sieci komórkowej, w tym numer telefonu;
  • informacje z dziennika, w tym szczegóły używania usług, informacje o zdarzeniach związanych z urządzeniem oraz adres IP użytkownika;
  • informacje o lokalizacji gromadzone różnymi metodami, w tym przy użyciu adresów IP, urządzeń GPS i innych czujników;  unikatowe dane aplikacji, takie jak numer wersji aplikacji;
  • pliki cookie i dane podobnych technologii, które są używane do gromadzenia i przechowywania informacji o przeglądarce lub urządzeniu, takich jak preferowany język i inne ustawienia.

 

Co mam zrobić, jeśli nadal mam pytania lub chcę dowiedzieć się więcej?

W przypadku pytań związanych z prawami rodziców lub używaniem przez nas kont Office 365 należy skontaktować się z Dyrektorem Szkoły.

Więcej informacji na temat tego, jak Microsoft gromadzi, wykorzystuje i ujawnia dane osobowe w celu świadczenia usług można znaleźć w  https://privacy.microsoft.com/plpl/privacystatement.

Data dodania: 2020-05-28 10:09:54
Data edycji: 2021-03-09 10:50:08
Ilość wyświetleń: 358

Kalendarz

Klasy

Przejdź na stronę swojej klasy zobacz najnowsze wpisy i bądź na bieżąco!
Więcej informacji

„TWOJA PRZYSZŁOŚĆ Z NASZĄ SZKOŁĄ”

Cytat
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook